Актуальні поради Українцям Як поводитись у церкві і що робити

Як поводитись у церкві і що робити

У храмі негарно розмовляти між собою; не спонукайте інших це робити, коментуючи чи задаючи запитання; не коментуймо хід відправи чи проповідь священика, а радше її уважно слухаймо та розважаймо; якщо нам щось не зрозуміло, то після відправи підійдіть до священика і запитайте його про це.

Ввійшовши у церкву, потрібно зупинитися біля дверей, тричі поклонитися до землі, а у свята, коли в церкві багато людей, сотворити поясний поклін. При цьому вимовляються молитви: «Боже, милостивим будь мені, грішному», «Боже, очисти мене грішного і помилуй мене», «Сотворюй мене, Господи, прости мене».

Якщо на іконі зображений Господь на весь зріст, то слід цілувати ноги, в інших випадках – руку; на іконах Божої Матері і святих – руку. При зображенні на іконі тільки голови – цілувати волосся.

Із перших століть християнства стало традицією, що в храмі жінки стояли окремо від чоловіків. Тепер зазвичай чоловіки стоять праворуч, а жінки — ліворуч. А подружжя можуть стояти разом у центральній частині храму. Хоча зараз цього правила церковні приписи не регламентують.

Так під час Літургії ми не клякаємо, адже постава «навколішки» означає покаяння (а це не сумісне із радістю воскресіння, яку переживаємо під час Служби Божої). Однак в деяких місцевостях існує традиція клякати в певні моменти Літургії. В такому випадку доречніше буде дотримуватись звичаїв, які існують на даній парафії.

У католицькій церкві віруючі встають на коліна під час причастя, а також під час миропомазання єпископом. Під час рукоположення в священики посвячуваний також стає на коліна перед єпископом або архієпископом. Ті, що каються, також можуть ставати на коліна перед священиком під час сповіді.





Як правильно поводитися в церкві і чого не можна робити, щоб уникнути гніву та неприємностей. Це головні …

Related Post

У якому віці до США вступають до університету?У якому віці до США вступають до університету?

Більшість університетів приймають учнів у віці від 17 років. Але, наприклад, до University of Nebraska Lincoln можна вступити, починаючи з 20 років (щоправда, таких навчальних закладів мало). Середня освіта в

Скільки коштує кіловат енергії з 1 липняСкільки коштує кіловат енергії з 1 липня

З 1 липня в Україні зростуть суми в платіжках за деякі комунальні послуги. Вартість електроенергії суттєво зросла з 1 червня 2023 року. Ціна за світло тепер складає 2,64 грн/кВт-год.27 черв.