Актуальні поради Українцям У чому різниця між НЕ та НІ?

У чому різниця між НЕ та НІ?

Перше, що слід запам'ятати зазвичай «не» застосовується для позначення заперечення, тоді як «ні» – для його посилення. Так, наприклад, «не» треба писати тут: «я не знаю, про що йдеться», тоді як «ні» потрібно буде в такій фразі: «я не знаю ні про що з того, про що ви кажете» .

Частка (приставка) не пишеться в негативних займенниках та прислівниках під наголосом, ні – у ненаголошеному становищі: нікого – нікого, нікому – нікому, нічим – нічим, ніде – ніде, ні звідки – ні звідки, ніякий, ніхто. нікому – ні до кого, нікуди; Допомога нікому не потрібно; Ні до кого не звертався по допомогу.

Основна функція частки ні – Посилення заперечення. Тому вона вживається в реченнях з негативним присудком, тобто присудком, що включає частинку не або вираженими словами не можна, ні.

В поєднанні "скільки б ні» пишеться частка НІ, тому що вона має значення посилення, а не заперечення (як частка НЕ).

Related Post

Як перевозять банани з Еквадору?Як перевозять банани з Еквадору?

Середній термін транспортування бананів з Еквадору до Росії – близько місяця. Судно проходить Панамський канал, де інколи утворюються черги на кілька днів. Російський дистриб'ютор отримує та перевіряє вантаж, оплачує його

Як можна заразитися кіром?Як можна заразитися кіром?

Передача інфекції Вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах або безпосередньому контакті з інфікованими виділеннями з носоглотки. Вірус залишається активним та контагіозним у повітрі або на інфікованих

Як за допомогою телефону розплачуватися карткою?Як за допомогою телефону розплачуватися карткою?

Як налаштувати спосіб оплати для безконтактних платежів Відкрийте Google Гаманець. Угорі виберіть потрібну карту. Якщо її не бачите, проведіть по екрану. Перевірте, що написано над картою: "Піднесіть пристрій до терміналу"