Актуальні поради Українцям Як пишеться даш мені?

Як пишеться даш мені?

Даш — невизначене дієслово «дати» у другій особі майбутнього часу однини, пишеться з м'яким знаком наприкінці слова. Ти даси мені завтра покататися на велосипеді? Даси мені спробувати сік твій?Dec 25, 2016

Частина мови: дієслово

Минулий часМайбутній час
Тиздав здала здалоздаси
Він воназдав здала здалоздасть
Миздализдамо
Виздализдайте
Дар'я
Ріджіночий
Чоловіче парне ім'яДарій
Інші формиДарія, Дарина, Дар'яна
Вироб. формиДар'юшка, Даря, Даруха, Дарюха, Дарюша, Дарона, Дарина, Даруня, Дарьоха, Дарьоша, Даша, Дашуля, Дашуня, Дашура, Дашута, Дашуха, Даня

Відповідь чи рішення1. Згідно з правилом, у приставках буква "з" пишеться перед голосними та дзвінкими приголосними, а буква "з" – перед глухими приголосними. Однак із цього правила є виняток: приставка "с" залишається незмінною незалежно від того перед якою згодною вона стоїть. Правити відповідь: здали гроші.

Related Post

Як визначити тип складнопідрядних речень?Як визначити тип складнопідрядних речень?

Типи складнопідрядної пропозиції тимчасові: коли, поки, щойно, лише; причинні: оскільки, тому що, бо (устар.); умовні: якщо, як (устар.), коли (устар.); цільові: щоб, щоб, щоб (устар.); поступливі: хоча, незважаючи на те

Навіщо потрібна декстроза?Навіщо потрібна декстроза?

Речовину використовують як самостійний продукт, так і добавки до м'ясних виробів, кулінарних, виготовляючи джеми, цукерки, випічку, а в приготуванні самогону, щоб поліпшити смак спиртного напою. При додаванні речовини не перебивається